Musisz uaktualnić Flash Playera.

Musisz uaktualnić Flash Playera.

 

 

Książki autorstwa naszej instruktorki

>>kliknij, żeby zobaczyć więcej

O NAS

ANNA BIZIOREK

Moja miłość do zwierząt rozpoczęła się w dzieciństwie. Już jako mała dziewczynka marzyłam o tym, aby zostać lekarzem weterynarii. Mój dom zawsze był pełen zwierząt: koty, chomiki, myszki, świnki morskie. Moja przygoda ze szkolenim psów rozpoczęła się 20 lat temu, kiedy to u mnie w domu pojawiła się Tina - mój pierwszy pies - kundelek. Przy pomocy dostępnej literatury szkoliłam ją samodzielnie, może trochę nieudolnie, ale w miarę skutecznie. Wtedy to po raz pierwszy zaświtała we mnie myśl, że w przyszłości chciałabym zajmować się profesjonalnie szkoleniem. Kiedy dorosłam moje plany na życie nieco się zmieniły. Ukończyła Policealną Szkołę Detektywistyczną, a następnie studia z Zarządzania na Akademii Ekonomicznej w Katowicach, najpierw kierunek e-biznes, później zarządzanie zasobami ludzkimi. Pracowałam kilka lat na etacie. Ciągle szukałam drogi, którą chcę podążać i próbowałam swoich sił w różnych dziedzinach. Być może zajmowałabym się teraz zupełnie czymś innym, gdyby nie moja Whiskey - dog niemiecki - wymarzony od dziecka, odkąd pierwszy raz obejrzałam film "W pustyni i w puszczy". Pierwsze problemy wychowawcze w wieku młodzieńczym zmobilizowały mnie do lektury na temat szkolenia i wychowywania psów. Tak trafiłam na listę dyskusyjną, gdzie wszystko się zaczęło. Zachłannie czytałam wszystkie nowinki o szkoleniu, klikerze, metodzie wzmacniania pozytywnego. Potem pojawiły się wystawy i po pierwszych sukcesach plany hodowlane.

W pewnym momencie zaświtała we mnie myśl, że najwyższy czas zrealizować swoje marzenia z dzieciństwa. Rozpoczęłam edukację od czytania dostępnej fachowej literatury, materiałów dostępnych w internecie, a następnie ukończyłam kursy instruktorskie I i II stopnia w Fundacji Alteri , dzięki którym moje marzenia stały się rzeczywistością i mogłam wreszcie otworzyć własne Centrum zajmujące się szkoleniem psów i ich edukacją ich właścicieli.

Szkoleniem metodami opartymi o wzmocnienie pozytywne zajmuję się od 2005 roku, a od 2007 prowadzę szkolenia grupowe. Od tego czasu stale dokształcam się, uczestniczę w interesujących warsztatach i seminariach, które pozwalają ciągle poszerzać wiedzę, ponieważ w dziedzinie szkolenia i behawioryzmu prowadzone są stale badania, pojawia się coraz więcej nowych informacji i wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego nie można opierać się na przestarzałych informacjach czy metodach sprzed chociażby 10 lat. W trakcie pracy z wieloma różnymi psami często pomagałam ich właścicielom w rozwiązywaniu kłopotów wychowawczych. Spotykałam się także często z problemami behawioraalnymi, dlatego postanowiłam zdobyć niezbędne kwalifikacje i zostać behawiorystą zwierzęcym.

Druga połowa roku 2012 była bardzo owocna i pracowita, a zarazem okazała się dla mnie magiczna, ponieważ spełniły się w niej moje wszystkie dotychczasowe marzenia:

  • udało mi się opublikować dwie książki "Psy rasowe" (lipiec) i "Szkolenie psa. Jak wychować idealnego pupila" (październik)
  • ukończłam kurs dyplomowy COAPE (październik)
  • moje warunki mieszkaniowe znacząco się polepszyły - zamieniliśmy mieszkanie na wielki dom z ogrodem, dzięki czemu możliwe było wreszcie spełnienie kolejnych marzeń:
  • w sierpniu moje życie przewróciło się do góry nogami - do naszej statecznej dożycy Whiskey dołączyła szalona i wesoła Accacia Tree - wymarzony od dawna terier tybetański z hodowli Dalajlamaherbs
  • Przygotowuję Akację do treningów agility (również wymarzonych od lat) i od października trenujemy pod okiem doświadczonej zawodniczki Iwony Gołąb z Odlotowepsy.pl

Na nadchodzący rok 2013 mam już kolejne marzenia i plany, ale na razie nie będę ich zdradzać ;-)

 

 

 

 
 Szkolenie psów Hotel dla zwierząt
Sklep Terapia psów i kotów
Kursy internetowe Wypoczynek z psem
O nas Referencje
Promocje Praca
Bezdomne zwierzęta Zaprzyjaźnione hodowle


Socjalizacja
Porady
Porady cz.2
Porady cz.3
Literatura


Pozytywne szkolenie psów w Tychach, Oświęcimiu, Pszczynie, Mikołowie, Bieruniu - Savoir Vivre Szkoła Dobrego Wychowania dla Psów
strona główna | kursy | przedszkole | cennik | galeria | linki | newsy | faq | formularz zgłoszeniowy | kontakt
Realizacja: Dpl Agency